11 Ekim 2014 Cumartesi

seyirlikLe Hérisson- The Hedgehog- Yaşamaya Değer

"Kendimi öldürecek olmam, bunu çürüyen bir sebze gibi yapacağım anlamına gelmiyor. Öldüğünüzde önemli olan ölümün kendisi değil; önemli olan o anda ne yaptığınız. Taniguchi’nin mangasında kahramanlar, Everest’e tırmanırken ölmüştü. Benim Everest’im de işte bu, bir film yapmak. Hayatın neden saçma olduğunu anlatan bir film. Başkalarının ve bizim hayatlarımızın… Eğer hiçbir şeyin anlamı yoksa bununla başa çıkmanın bir yolu olmalı.."

Önemli olan ölümün kendisi değil, önemli olan öldüğünüz zamanda ne yaptığınız. Renee, öldüğün anda sen ne yapıyordun? Sevmeye hazırlanıyordun değil mi?…"

Kendini fanusun içinde bir balık gibi hisseden ve yaşadıklarına o camdan bakan, zeki kız Paloma'nın yolculuğunu anlatan bir film...Dinlemelik, Alela Diane..

14 yorum:

 1. Sevgi yüreğindeyse ölüm bile güzel..

  YanıtlaSil
 2. Tarkovskinin stalker filmi mutluluğun odasına şairi ve bilimadamını götüren bi izciyi anlatır,onca zorluk aşılır ama öyle bi oda yoktur.mutluluk içimizdedir çünkü,sevgiyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet biliyorum o filmi,
   insan kalbinde neyi büyütürse o yayılırmış, o zaman mutluluğu çok çok büyük dertlerimiz olmadığı sürece büyütmeye..

   Sil
 3. Ölümü guzellestiren seyler olduğunu dusundum ben hep. Bu hayatta hep ne kadar mutlu oldugumuza endeksli. Salt kacirilmamis muyluluklar. Herkesin istedigi seyler için değilde fark edip aldiklarmizla. O yuzden olum seklinden cok olirken hissettiklerimiz daha onemli gelmistir. Off yalniz agzima ne egreti durdu bunlar :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ölürken hissettiklerimiz önemli,
   çok güzel anlatmışsın :)

   Sil
 4. Canemın bu ne güzel sözlermiş :)♥♥

  YanıtlaSil
 5. "Eğer hiçbir şeyin anlamı yoksa bununla başa çıkmanın bir yolu olmalı."
  Resmen yaşamanın anlamını sorgulamış.. Acaba bulabilmiş mi?

  YanıtlaSil
 6. Hııım! harika bir kadınsın her şeyiyle dolu dolu bir insansın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım güzel olan sensin, teşekkür ederim :)
   öpüyorumm

   Sil