9 Temmuz 2017 Pazar

Üzümlü Kek - Aşkım Kapışmak


"Ben her şeyi karıştırıp bambaşka bir şey yapabilmeye aşığım. Tek başına hiçbir işe yaramayan malzemeleri düşünün, oysa çoğunu bir araya getirdiğinizde bir işe yarıyorlar, ki bence bu mucizenin ta kendisi."

"İnsan sürekli mutlu olur mu deme; çünkü sürekli mutsuz olabiliyorsanız, bunun tersi de mümkün olmalı..."


"İnsanları birbirine en sağlam şekilde acılar bağlar. Acıyı birlikte göğüslerken vicdan, merhamet ve güven daha sağlam işlenir, çünkü insanlar sonrasında ne kadar zorlanırlarsa zorlansınlar vicdan ve merhamet tüm problemleri çözer. Sevgi, içinde merhamet ve vicdan yoksa öksüz kalır."


Aşkım Kapışmak, kişisel gelişim ve iletişim üzerine eğitim almış medyada da sık sık karşımıza çıkan meşhur isimlerden biri.

Okuduğum ilk kitabı oldu Üzümlü Kek.

Üzümlü Kek de, Enes adında otizm hastası genç bir adamın dünyasından bakıyoruz her şeye. Otizmi yakından tanıyoruz. Enes'in en büyük tutkusu, üzümlü kek yapmak. Duymuşsunuzdur belki, bu hastaların çok farklı yetenekleri olabiliyor.

Aşkım Kapışmak, Enes'in aleminden, hissiyatından yürütüyor okuyucusunu ve çok etkili yaşam dersleri vermeyi de ihmal etmiyor.


8 yorum:

 1. Otizm çok önemli bir konu Aşkım Kapışmak hiç okumadım ama bu ilgimi çekti. Sevgiler canım. ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazarımız çok iyi ele almış bu konuyu,
   sevgiler <3

   Sil
 2. İlk çıktığında okumuştum bu kitabı. :) Unutulmazlarımdan olmasa da konusu ilgimi çekmişti.

  YanıtlaSil
 3. Çokca duyduğum bir yazar ama henüz elime bir kitabını almış değilim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değişik kitapları varmış ben de yeni tanıştım kalemiyle,
   sevgiler <3

   Sil
 4. Açıkçası şu ana kadar yazarın bir kitabını okumak aklımdan geçmemişti ama konu ilginçmiş, merak ettim, teşekkürler paylaşımına, sevgiler:)

  YanıtlaSil