21 Mart 2013 Perşembe

Doyumlandım

İnsan,doğasının akışına bırakırsa kendini hep kaybetmeye mahkumdur.İnsan hayatın gerçek yüzünü görmek için,diğer canlıların değişik yüzlerini görmek için dünya kanunlarına,oyunlarına göre hareket etmek zorundadır.Maske takmalıdır,kendi olmamalıdır.Ne kadar çok kendin olarak yaklaşırsan her şeye onun sonuçlarına da katlanmak zorundasındır.Kendin olarak yaklaşmak içindeki çocuğun öldürülmesine izin vermek demektir.Çitler örmelisin kalbinin bahçelerine ve o çocuğa kimsenin yaklaşmasına izin vermemelisin.İzin verdiğin vakit o çocuğu cehennemin en aşağısına atarlar.Dünya kanunlarını bilmediğin için acemi derler,deli derler,bir de akıl verirler..
Kötü böyle olunur işte,kötü olmak bir insanı kötü diye yaftalamak ne kadar kolay bilirsin işte..Bir de en sevdiklerinin seni böyle yaftalaması ne kadar can acıtıcı,bilmezsin işte...7 yorum:

 1. Başka bir paradoks. Dikenli teller çekersin yüreğine, saklarsın o çocuğu kendinden vazgeçer onlar gibi olursun.. 'Kendi kendini kanatırsın'

  Kendin olursun. Gülmen gerektiği gibi gülersin dikenli teller umurunda olmaz. 'Onlar seni kanatır'

  Nasıl varlığını sürdürür ki kendi yarattığımız renkler..?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aralar paradokslu günler yaşıyorum gregor samsa
   onlar gibi olmak istemeyen inatçı bir çocuk ama oradaki

   her şeye rağmen kendi yarattığımız renkleri hayatımıza yaymak dileğiyle..

   Sil
  2. Gel bunu bir dileğin dışına çıkartalım ve bir amaç yaratalım..
   Bir renk mesela. Yağmurun rengine ben puldik derim.. Saçma değil fikrimce.. Onlar gibi olmak istemeyen bir çocuğun rengi.. Senin rengin mesela.. Bir amaç gibi hayatın yahut başka bir şeyin amacı değil. Okul, para sosyal statü ve diğer amaçları kapsamayan doğal bir amaç. Yaprağın yeşermesinde ki amaç ne ise onun gibi bir amaç ama bir dilek değil..

   Sil
  3. Dilekten öte amaca dönüştürmek en önemlisi sanırım
   bir renk olşturmak kendi rengini adını,sanını senin koyduğun sana ait bir renk oluşturmak hayatın öğretilerinden uzakta..

   Sil
  4. Büyük bir sır vereyim mi :) Hayatın öğretisi diye sunulan saçmalıkların hepsi kocaman bir yalandan ibaret.. Takılmamak gerekir o öğretilere. Kocaman bir okyanusta kendimizi bir ağın için geliştirmeye çalışmak yaşamaya çalışmak.. En sonunda o ağ gemiye alınacak..

   Sil
 2. maske taktığın zaman en iyi sensin..çünkü onların istediği rolü oynarız.bu ise bizi içten içe çürütüyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendinden uzaklaşmak mı kendine yakınlaşmak mı?

   Sil

 
Copyright © 2010-2014. maviye iz süren - Konular · Yorumlar
Düzenleme: Ferhat Bayram