16 Eylül 2012 Pazar

Transformal Nefes

  
     Geçen gün okuduğum bir sağlık dergisinde transformal nefes tekniği ile karşılaştım.Bu teknik insanların hayatlarında değişim ve dönüşüm sağlayan kişisel gelişim tekniğiymiş.
     Yaşam mucizesini mümkün kılan sadece nefestir.Nefes ile alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir.Doğduğumuz andan itibaren olumsuz olaylarda hep nefesimizi tutuyoruz.Nefesle birlikte o olumsuz duyguyu ve olumsuzlukları vücudumuzda hapsediyoruz ve bunlar solunum sistemimizde blokajlar oluşturup oralara nefesin yayılmamasına neden olup,hastalıklara davet ediyormuş.Herkesin nefes alış şekli parmak izi gibi farklı olup,en doğru nefes diyafram nefesiymiş.
    Transformal nefes,bilinçaltımızda ve hücrelerde kayıtlı negatif kodları ve bilgileri temizliyormuş.Bunu uygulama şekline gelince:Kişi meditatif bir müzik eşliğinde derin ve uzun bir şekilde nefes alıp,kısa ve derinden nefesi veriyor."Ben değerliyim,nefes almak güvenli"gibi sözcüklerle belli zaman dilimlerinde bunu yaparak vücudunda kalıcı ve köklü değişiklikler meydana gelmesine ortam sağlıyormuş.Bazı kentlerde bunun eğitimi verilip seanslar şeklinde bireylere bu teknik uygulanıyormuş.
     Bizim için son derece önemli olan nefesi doğru alıp,bedenimize ve ruhumuza güzel mesajlar gönderip her türlü olumsuz blokajları yıkıp,hayata güzel enerji yaymak dileğiyle...İyi pazarlar..
                                                                                                       
                                                                                                    
   

4 yorum:


 1. dünyanın en tatlı en hassas kalpli annesi ve kızı gülcenaz resimlerinizi gördüm cok begendım gülümseyişlerinizin daim olması dilegiyle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))Çok sağol bebeğim,kocaman öpüyorum,sevgiyle..

   Sil
 2. nefes al nefes ver ohhhhh çok sağlıklıyım bennnnn:D:D

  YanıtlaSil
 3. spinella sen dogustan saglıklısın tatlım benım..her sey dogal..yaptıgın köftelerle saglıklı yasamın tadına varıyoruz:))ardından nefes egzersizleri ve form cayımızı demledık mı bomba:)

  YanıtlaSil

 
Copyright © 2010-2014. maviye iz süren - Konular · Yorumlar
Düzenleme: Ferhat Bayram